₺43,00 KDV Dahil
₺63,00 KDV Dahil
₺44,00 KDV Dahil
₺64,00 KDV Dahil
₺19,90 KDV Dahil
₺40,00 KDV Dahil
1


Göğüsleri bir forma sokup, dik tutup dolgun göstermek için kullanılan saten, dantel vb. kumaşlardan üretilen kadın iç giysisine sütyen denir. Genelde iç çamaşırı sayılmakla beraber özellikle giyenin vücut hatlarını belirlemesi nedeniyle temel bir giyecek olarak da nitelendirilmektedir.

Sütyen ölçüsü iki değerden oluşur. Beden ve cup ölçüleri. Beden ölçüsü vücut büyüklüğü ile ilgiliyken cup ölçüsü göğüs büyüklüğünü gösterir. Her kadının bir beden ve cup ölçüsü vardır. Göğüs çevrenizin ölçüsünü almak için mezurayı göğüslerinizin altından göğüs kafesine çepeçevre dolayın. Mezuranızın göğüslerin altından ve sırtınızda düz, yatay bir çizgi oluşturacak biçimde geçmesine özen gösterin.

Örneğin; göğüs altı ölçünüz 81 ise kullanmanız gereken sütyen 85 beden olmalıdır. Sütyen bedenleri 5 cm'lik birimler halinde yükseldiğinden ana birimi geçen değerlerde bir üst beden alınmalıdır. Sütyen cup ölçüsünü bulmak: Mezuranızı sırttan öne doğru, ancak bu kez göğüs ucundan (üstünden) geçecek biçimde çevreleyin. Çıkacak olan değer, birinci aşamada elde edilen göğüs altı çevresi değerinden daha fazla bir uzunluk olacaktır. Bu fark cup ölçüsünü bulmamıza yarar.
Örneğin; göğüs altı çevrenizin 73 cm, göğüs üstü çevrenizin 86 cm olduğunu varsayalım. İki ölçü arasındaki fark 11 cm olduğundan cup ölçünüz B olmalıdır. Dolayısı ile sütyen ölçünüz 75B'dir.

Bütün sütyenler cup ölçülü üretilmez. Genel cup B olarak kabul edilir. Sitemizde size uygun olan beden ve cup ta ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.